Faktoringas | SERGEL finance

Įmonėms dažnai reikia pagalbos valdant pinigų srautus, o augimo stadijoje bei įgyvendinant intensyvią plėtrą – ypač. Daugelis verslų startuoja sąskaitoje turėdami santykinai mažas sumas, o dar reikia įsigyti žaliavų, įrangos ir kita, numatyti, per kiek laiko įmonė galės parduoti produkciją ar kada galiausiai sulauks įplaukų už suteiktas paslaugas, todėl reikia pasiruošti, kad visa tai užtruks.

Tačiau, kaip verslui sėkmingai startuoti, kad jo neparklupdytų lėšų trūkumas?

  1. Rinktis klientams išrašytų sąskaitų finansavimą.
  2. Prireikus pasirinkti kitus finansavimo būdus (tai gali būti paskolos, sutelktinio finansavimo platformos, valstybės parama ir kita), kurie leidžia išvengti lėšų trūkumo ir sparčiai siekti plėtros.
  3. Planuoti verslo išlaidas (svarbiausia – nenumatytas). 

Labai svarbu išlaikyti tai, kas jau saugiai guli verslo kišenėje: tam tikri finansavimo metodai gali padėti išsaugoti pastovius pinigų srautus. Viena dažniausiai versle naudojamų finansavimo rūšių yra sąskaitų faktūrų finansavimas (geriausiai žinomas kaip faktoringas). Taigi, kokią naudą ši paslauga teikia mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms ir kaip gali padėti joms augti? 

Kaip veikia faktoringas?

Faktoringas veikia labai paprastai: tiesiog sąskaitą, kurią išrašė jūsų įmonė, parduodate faktoringo bendrovei. faktoringo įmonei. Įprastai tokią paslaugą teikiantis finansuotojas įsipareigos padengti iki 90 proc. sąskaitos vertės. Kai jūsų klientas faktoringo bendrovei apmokės sąskaitą, ji perves likusią sumą, prieš tai išminusavusi mokestį už faktoringo paslaugą.

Kuo finansavimo rinkoje išskirtinės faktoringo bendrovės?

Faktoringo bendrovės yra pasirengusios padėti spręsti verslų apyvartinių lėšų problemą. Faktoringo paslaugas teikia ne tik bankai, bet ir sąskaitų finansavimo veiklą plėtojančios įmonės, pasiruošusios valdyti jūsų verslo gautinas sumas. 

Faktoringo bendrovė, teikdama paslaugas, atsižvelgia į klientų poreikius finansuoti tik tam tikras atrinktas ar visas sąskaitas, t. y. visiškai perimti jūsų gautinų sumų valdymą. 

Taigi, toliau plačiau analizuojama, kaip faktoringas padeda augti verslams ir kuo jis jiems naudingas. 

Kaip sąskaitų finansavimas augina jūsų verslą?

Faktoringas – tai greitas būdas papildyti savo finansinį portfelį pinigais, kuriuos gautumėte tik po mėnesio ar net kelių, jį paprasta gauti

Kai apsispręsite, kad jums reikalingas faktoringas, gana greitai lėšos papildys įmonės banko sąskaitą. Įprastai į klientų sąskaitas pinigai pervedami per savaitę nuo faktoringo sutarties sudarymo, tačiau jeigu viskas vyks sklandžiai, pinigai sąskaitoje jau gali būti ir po 1 ar 2 dienų.

Jei jūsų įmonė patiria tam tikrų nepatogumų dėl lėšų stygiaus, faktoringas gali padėti išspręsti šią problemą ir suteikit galimybę nedelsiant naudotis reikiamais pinigais. 

Faktoringo bendrovė pirmiausia atliks nedidelį patikrinimą (tiek įmonės, kuri prašo finansuoti sąskaitas, tiek įmonės, kuriai sąskaitos išrašomos) ir jau iškart po to galėsite sudaryti sutartį dėl sąskaitų finansavimo

Faktoringo nauda jums – nelaukdami 30–60 dienų, kol klientas apmokės sąskaitą, jūs beveik iškart nuo sąskaitos išrašymo momento galite užgesinti visus finansinius gaisrus ir sėkmingai veikti nepatirdami apyvartinių lėšų trūkumo. Negana to, jūsų balanse neatsispindės įsipareigojimai (nebent esate anksčiau ėmę paskolą), o tai naudinga neseniai įsikūrusioms įmonėms. Kreipiantis dėl faktoringo neprireiks jokių užstatų, laiduotojų ir asmeninių garantijų. 

Faktoringas | SERGEL finance

Jūsų verslas išvengia paskolų

Lyginant faktoringą su kitomis finansavimo rūšimis, pavyzdžiui, banko paskolomis, kontrastas – labai didelis: dažnai bankai paskolas verslui suteikia tik per kelias savaites, laukia nemažai biurokratijos (reikia pateikti įvairias finansines ataskaitas, išrašus ir kitus dokumentus, pildyti paraiškas ir panašiai). Renkantis faktoringą viso to išvengiama, tad procesas optimizuojamas ir pagreitinamas. 

Faktoringas nėra paskola, jūsų verslas neprisiima įsipareigojimų, laikui bėgant nieko nereikės grąžinti. Už sąskaitų faktūrų apmokėjimą laiku yra atsakingi jūsų klientai, o ne jūs patys, tad galima sakyti, kad verslo paskolos ir faktoringas susiję tik tuo, kad tai tiesiog dažnai drauge nagrinėjamos verslo finansavimo alternatyvos. 

Palyginti palankūs įkainiai

Nors faktoringo bendrovės už paslaugas ima mokestį, jis yra palyginti nedidelis ir palankus net ir neseniai veiklą pradėjusioms bei augančioms įmonėms. Už faktoringą jums nereikia permokėti, kadangi šią paslaugą renkatės pagal poreikį: tiek, kiek šiuo metu reikia, už tiek ir susimokate, nėra jokių paslėptų papildomų sąlygų. Verta paminėti, kad jei įmonė turi blogą kredito reitingą, natūraliai paskolos jai pabrangsta: tenka mokėti dideles palūkanas. Pasirinkus faktoringą lemiamą vaidmenį atlieka jūsų partnerio, kuriam išrašėte sąskaitą, kredito istorija, tad jei ji – palanki, rizika nedidėja, o su ja neauga ir mokesčiai už faktoringo paslaugą.

Nesate įpareigoti, kam išleisti pinigus

Tradicinės verslo paskolos dažnai riboja finansavimo panaudojimo būdus. Pavyzdžiui, paskola įrangos įsigijimui paprastai suteikiama tik perkant prietaisus, automobilius ir panašiai, o paskola apyvartinėms lėšoms leis subalansuoti įmonės apyvartinio kapitalo srautus. Šiuo atveju faktoringas neriboja: pinigai gali būti naudojami bet kokioms verslo reikmėms. Aptarkime populiarėjančių verslo paskolų rūšis:

  • Pavyzdžiui, verslui gali būti suteikiamos kredito linija, paskola apyvartinėms lėšoms, investicinė paskola ir kita. Kredito linija – tai trumpalaikė, dažniausiai iki 24 mėn. trukmės paskola, grąžinama terminui pasibaigus. Užtikrinant kredito liniją galimas turto įkeitimas, atsargos, lėšos, gali būti pasirenkamas ir laidavimas. Tiesa, palanku tik tai, kad už nepanaudotą kredito linijos dalį nereikia mokėti palūkanų. Palyginimui, faktoringo atveju nereikia įkeisti turto.
  • Paskolos apyvartinėms lėšoms taip pat paprastai suteikiamos iki 24 mėn. laikotarpiui. Imant paskolą taikomas sutarties sudarymo mokestis, klientų gali būti paprašoma įkeisti turtą, lėšas, atsargas, rasti laiduotoją. Todėl faktoringas vėlgi pranoksta paskolą apyvartinėms lėšoms. 
  • Investicinės paskolos skirtos įgyvendinti plėtrą, pirkti ar atnaujinti įrangą, įsigyti nekilnojamojo turto, investuojant į verslą kartu su verslo partneriais ir kita. Investicinių paskolų terminas – bene ilgiausias rinkoje (iki 120 mėn.), paskolos įmokas tam tikram laikotarpiui galima atidėti. Vėlgi gali prireikti paskolą užtikrinti įmonės turtu, rasti laiduotoją. 

Įmonės, pasirinkusios faktoringą, sutaupo nemažai laiko

Kaip numatyta faktoringo sutartyje, už sąskaitų surinkimą nuo šiol atsakomybę prisiima pati faktoringo bendrovė. Taip jūs ir visa jūsų komanda turite daugiau laiko kitoms svarbioms veikloms, pavyzdžiui, naujų produktų kūrimui ar pardavimams didinti. Jums nereikės rašyti, priminti klientams, kad sąskaitos apmokėjimo terminas jau eina į pabaigą, nerimauti žvelgiant į gautinų sumų aplanką kompiuteryje ar tuo labiau gaišti savo ir klientų laiką teiraujantis, ar jie nepamiršo įsipareigojimų.

Mažėja neapmokėtų sąskaitų rizika

Gali būti gerokai nesmagu, jei puikios prekės ar paslaugos parduodamos neatsakingiems klientams, kurie nenori ar negali už jas sumokėti. Taigi, kai užmezgate ryšius su faktoringo bendrove, ji gali tapti ir jūsų konsultante, su kuriais klientais verta dirbti, o su kuriais – ne. Jie turi įrankių ir būdų atlikti patikras – atsijoti blogus klientus, kurie gali pakenkti jūsų verslui. Tad rinkdamiesi faktoringą, vienu metu gausite ir papildomų naudų, pavyzdžiui, iki minimumo sumažinsite blogų skolų tikimybę. 

Lietuvoje faktoringas sparčiai populiarėja, jo privalumus spėjo įvertinti jau nemažai verslų. Jei sąskaitų finansavimą norite išbandyti ir jūs, kviečiame susisiekti