„Sergel“ pardavimų ir marketingo skyriaus vadovas Justas Jurgaitis ir „Sergel“ Faktoringo skyriaus vadovas Haroldas Plungys.

Skolų valdymo ir prevencijos paslaugų lyderė UAB „Sergel“, priklausanti Švedijos finansų bendrovei „Marginalen AB“, pradeda teikti skolinimosi alternatyvą smulkiajam ir vidutiniam verslui – faktoringą. Nuo šiol įmonėms, laiku negavusioms pajamų ar susidūrusioms su apyvartinių lėšų stygiumi, bendrovė siūlys sąskaitų finansavimo, administravimo ir kitas susijusias paslaugas „SERGEL Finance“ vardu.

Faktoringo paslauga siekiama padėti smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) savininkams finansuoti augimą bei sumažinti administracinę naštą, taip suteikiant galimybę visą dėmesį skirti verslo plėtrai ir paslaugų vystymui, teigia „Sergel“ Faktoringo skyriaus vadovas Haroldas Plungys.

„Lietuvoje yra daugiau nei 72 tūkst. SVV įmonių, kurių registracijos data senesnė nei vieneri metai. Iš jų bent pusė neatitinka bankinio finansavimo sąlygų, o tai užkerta kelią tolimesniam verslo augimui. Matydami šią problemą nusprendėme pradėti teikti greitą ir efektyvų skolinimosi būdą prieinamomis sąlygomis. Be to, šią paslaugą SVV atstovams galime siūlyti nebūdami banku ir turėdami daugiau lankstumo“, – sako H. Plungys.  

Bendrovės atstovo teigimu, faktoringas vis dar yra nuvertinamas, nes egzistuoja mitas, jog ši paslauga teikiama įmonėms, atsidūrusioms keblioje finansinėje situacijoje.

„Iš tiesų sąskaitų finansavimas labiau skirtas verslo plėtrai ir nenutrūkstamiems pinigų srautams, nepriklausomai nuo to, ar įmonės turi finansinių sunkumų, ar ne. Tai saugus ir paprastas būdas pagerinti finansinę padėtį, įkeičiant gautinas sumas“, – teigia H. Plungys.

Į faktoringo rinką bendrovė žengia turėdama ilgametę patirtį mokėjimų atkūrimo ir valdymo srityje bei tvirtą Švedijos bendrovės „Marginalen AB“ užnugarį. Anot „Sergel“ pardavimų ir marketingo skyriaus vadovo Justo Jurgaičio, šį žingsnį paskatino noras plėsti paslaugų krepšelį.

„Jau daugiau nei 30 metų „Marginalen AB“ grupė pirmauja kreditų ir skolų valdymo paslaugas teikiančiame sektoriuje Skandinavijoje bei Baltijos šalyse. Mūsų profesionalai sėkmingai padeda klientams valdyti turimas skolas ir spręsti kitus finansinius klausimus. Siūlydami faktoringo paslaugą nuo šiol dirbsime ne tik su pradelstomis klientų sąskaitomis, bet ir turėsime galimybę suteikti finansavimą dar nepradelstoms, taip prisidėdami prie SVV augimo“, – sako J. Jurgaitis.

Nuo kovo 1-osios UAB „Sergel” jungiasi su kita „Marginalen AB“ grupei priklausiančia bendrove UAB „Gelvora”. Naujuoju „GelvoraSergel“ vardu veiksianti įmonė ir toliau teiks skolų išieškojimo paslaugas bei, atsižvelgdama į rinkos pokyčius, vystys naujus finansinius produktus.